Stiri OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Published on decembrie 10th, 2013 | by Primaria Sectorului 6

0

Conferinţa de presă pentru lansarea proiectului ŞANSE EGALE ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ

Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţie a Copilului Sector 6 vă invită, miercuri, 11 decembrie 2013, orele 10.30, la conferinţa de presă pentru lansarea proiectului ŞANSE EGALE ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ.

Evenimentul va avea loc în Sala de Consiliu a Primăriei Sectorului 6, Calea Plevnei nr.147-149, Sector 6, Bucureşti.

Proiectul este implementat prin intermediul unei finanţări nerambursabile acordată din Fondul Social European (FSE) prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007- 2013, axa prioritară 6 “Promovarea incluziunii sociale”, domeniul major de intervenţie 6.2 “Îmbunătăţirea accesului şi a participării grupurilor vulnerabile pe piaţa muncii”.

Proiectul “Şanse egale în comunitatea noastră” are ca obiectiv general stimularea integrării pe piata muncii a 220 de persoane care aparţin categoriilor sociale vulnerabile. Proiectul îşi propune o abordare orientată către integrarea socio-profesională a grupurilor vulnerabile dar şi către angajatori, personal al agenţiilor publice/private care furnizează servicii sociale şi de ocupare a grupurilor vulnerabile, personal al organizaţiilor societăţii civile. Rezultatele preconizate pe termen mediu şi lung au în vedere dezvoltarea unei pieţe a muncii dinamice, formarea în domenii specificie incluziunii socio-profesionale a personalului din structurile care furnizează servicii sociale şi de ocupare a forţei de muncă, persoane aparţinând grupurilor vulnerabile mai bine informate şi orientate profesional, mai bine pregătite, cu calificări armonizate la necesităţile unei pieţe a muncii tot mai dinamice, cu şanse crescute de a se integra şi/sau adapta locurilor de muncă disponibile.

Pentru confirmarea participării şi informaţii suplimentare, vă invităm să ne  contactaţi la: [email protected], telelon: 0730649539.

Persoana de contact: Porfir Oana Maria, Asistent PR, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 6.


About the AuthorLasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top ↑