Avem autorizația de construire pentru Drumul Belșugului. Când încep lucrările
Drumul Belșugului, Militari! Putem începe transformarea lui completă!
Am obținut în sfârșit autorizația de construire de la Primăria Capitalei! După un drum lung, început în 2022.
”Mi se pusese pe suflet! Din martie 2022, tot pitrocim la el. Am trecut nenumărate etape birocratice, cu zeci de ședinte și de comisii de care a trebuit sa trecem. Principalul motiv pentru care a durat așa de mult a fost birocrația. PMB și instituțiile sale avizatoare ne-au aprobat soluțiile, apoi s-au răzgândit și s-au răzgândit iarăși.
În final, AM REUȘIT, avem semnată autorizația de construire de către Primarul General Interimar, dl. Bujduveanu”, a transmis primarul Ciprian Ciucu.
Când încep lucrările
Edilul a mai spus că lucrările pot începe chiar de săptămână viitoare, dar nu este indicat. Vine iarna, va fi mult noroi și șantierul va avansa cu greutate.
”Doar dacă se strâng oamenii din zonă și insistă să dăm drumul, dar inconfortul lor pentru perioada următoare, acum că vin și sărbătorile, va fi mare”, a punctat Ciprian Ciucu.
Cel mai bine este să dăm startul lucrărilor în martie 2026. Vor dura până în toamnă.
După modernizare, Belșugului va deveni un drum ce respectă toate standardele de calitate, cu o lungime total de 775 de metri, trotuare cu lățime de 0,75 – 2,40 metri și carosabil cu lățime cuprinsă între 3,50 și 6 metri.
Ce promitem, facem!