Stiri logo-primarie6-ro

Published on iulie 9th, 2014 | by Primaria Sectorului 6

0

Seminar privind promovarea respectării principiului egalităţii de şanse, gen şi nediscriminare în Sectorul 6

În cadrul proiectului “Şanse egale în comunitatea noastră”, POSDRU/122/6.2/G/124026, Direcţia  Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 6 organizează joi, 10 iulie 2014, începând cu ora 10:00 seminarul privind promovarea respectării principiului egalităţii de şanse, gen şi nediscriminare.

Evenimentul va avea loc la Hotel Caro, Sala George Călinescu, bd. Barbu Văcărescu nr.164A, sector 2, Bucureşti.

Una dintre activităţiile proiectului “Şanse Egale în Comunitatea Noastră” POSDRU/122/6.2/G/124026 care vizează promovarea politicilor sociale şi de incluziune pe piaţa muncii a grupurilor vulnerabile, este realizarea a două seminarii privind promovarea respectării principiului egalităţii de şanse, gen şi nediscriminare. Vor fi discutate şi prezentate metode şi practici de succes şi se vor trasa linii directoare sau recomandări de urmat în domeniul metodelor de angajare flexibilă.

Proiectul “Şanse egale în comunitatea noastră” este implementat prin intermediul unei finanţări nerambursabile acordată din Fondul Social European (FSE) prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007- 2013, axa prioritară 6 “Promovarea incluziunii sociale”, domeniul major de intervenţie 6.2 “Îmbunătăţirea accesului şi a participării grupurilor vulnerabile pe piaţa muncii”.

Proiectul are ca obiectiv general stimularea integrării pe piaţa muncii a 220 de persoane care aparţin categoriilor sociale vulnerabile şi se derulează în Bucureşti, sectorul 6, în perioada 1 octombrie 2013 – 1 aprilie 2015, cu o valoare totală de 1.402.018,96 lei din care finanţarea nerambursabilă este de 1.373.978,58 lei.

Pentru detalii suplimentare: Porfir Oana Maria, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 6, Asistent PR, tel.0730.649.539, email: [email protected]

Tags: , , , , , , , , ,


About the AuthorLasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top ↑